Reishi Mantarının Kadın ve Üreme Sağlığı Üzerine Etkileri

0
51
Reishi Mantarının Kadın ve Üreme Sağlığı Üzerine Etkileri
Reishi Mantarının Kadın ve Üreme Sağlığı Üzerine Etkileri

Reishi Mantarının Kadın ve Üreme Sağlığı Üzerine Etkileri

Bu mantar çeşitli türlere sahiptir ve Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Amazon’da bulunur. Genellikle güneydoğu ve güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nde meşe ağaçlarında yetişen türleri vardır. Dünyaya yayılmasına rağmen, vahşi doğada oldukça nadir bulunur ve bu nedenle yaygın olarak yetiştirilir.

Reishi en yaygın olarak bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Bu mantar aşırı bağışıklık tepkisini (otoimmün hastalıkta yaygın) aşağı doğru düzenler, ancak monosit, makrofaj ve T lenfosit aktivitesini arttırır. Aynı zamanda anti-inflamatuar, anti-kandidadır ve stres durumları sırasında vücudu desteklediği gösterilmiştir. Reishi ayrıca karaciğeri de korur.
Reishi mantarı, adrenal kortikal fonksiyonu iyileştirdiği gösterilen iyi bilinen bir adaptojendir, bu nedenle stres durumları sırasında vücudu destekleme yeteneğine sahiptir. Üreme sağlığı sorunları ve kısırlık bir kişinin stres seviyesini artırabilir. Stres seviyelerini yönetmekte zorlananlar için Reishi bir seçenek olabilir.
Karaciğer sağlığı hormonal denge için hayati önem taşır. Reishi’nin karaciğer sağlığını destekleme ve koruma yeteneği, karaciğer üzerinde etkisi olabilecek birkaç ilaçlı IUI, IVF veya uzun süreli doğum kontrol kullanımı döngüsü geçirmiş olanlar için yararlı olabilir.
Bu mantarın vücut üzerindeki etkileri birikimlidir. Bu, tam faydalar elde etmek için zaman içinde günlük kullanımın gerekli olduğu anlamına gelir.

Reishi’nin 3 ayrı dozda 12 mL ekstrakte günlük olarak uygulandığında pelvik inflamasyonu azalttığı gösterilmiştir. Reishi’nin pelvik inflamasyonu azaltma yeteneği, endometriozis, uterus fibroidleri, dismenore ve Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) rahatsızlığını yönetmede destek sağlar.

Dalene Barton
Herbalist, Doğum Koçu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz